29 Temmuz 2014 Salı

baobabyagi.org olarak sizin için baobab yağının kullanımı hakkında bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Baobab Yağı Kullanımı


Baobab yağı oldukça değerli bir yağdır. Bu yağdan cilt için istenilen sonucun alınabilmesi için saf kullanılması gerekmektedir. Yüz bölgesi için 2-3 damla baobab yağı yeterli olacaktır. Eğer saf baobab yağı kullanırsanız alacağınız etki daha fazla olacaktır. Baobab yağını saç ve cilt bakımı için kullanabilirsiniz.


Baobab Yağı Cilde Kullanımı

 

Yüzünüzü temizledikten sonra, 2-3 damla baobab yağını masaj yaparak cildinize uygulamalısınız. Bu kullanım sonucu cildinizin parladığını hayretler içinde göreceksiniz. Baobab yağını özellikle yaşlanma belirtilerinin olduğu bölgelere masaj yaparak uygulamalısınız.

Baobab yağı bitkisel bir yağ olduğu için paraben vb koruyucular içeren, petrokimyasal ürünler (petrolataum, vazelin, likit parafin, vb.) kimyasallar içeren kremlere göre hem çok doğal hem de çok etkilidir.

El nemlendiricisi için, bir yemek kaşığı shea butter, bir yemek kaşığı katı kakao yağını benmari usulü eritip içerisine bir çay kaşığı baobab yağı ilave edip, bu karışımı donması için buzdolabına koyduğunuzda oldukça iyi bir el nemlendiricisi elde edersiniz.

Dudaklarınız için bir yemek kaşığı shea butteri benmari eritip içerisine bir çay kaşığı baobab yağı ilave ederseniz, dudaklarınızdaki kuruma çatlama gibi sorunlar minimuma inecektir.

Kaş ve kirpik bakımı için de baobab yağını kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı hint yağının içerisine bir çay kaşığı baobab yağı ilave ederseniz kirpik ve kaşlarınız için oldukça besleyici bir yağ elde edersiniz.

Cilt lekeleri için 20 ml pirinç kepeği yağı ile 20 ml baobab yağını karıştırarark kullanabilirsiniz.Baobab Yağı Saça Kullanımı
Baobab yağını saçlarınıza da kullanabilirsiniz. Saç kreminize 5-10 damla ekleyebilirsiniz (kreminizin büyüklüğüne göre), böylece saçınıza tutunacak baobab yağı nemlilik, esneklik ve parlaklık sağlamasına yardımcı olursunuz.

Haftada 2-3 gece 50 ml hindistan cevizi yağına ilave edeceğiniz bir tatlı kaşığı baobab yağını, saç derisine ve saç boylarına sürüp, saçınızda tüm gece bırakıp sabah bitkisel içerikli (sls ve türevlerini, tuz içermeyen) şampuanınız ile saçlarınızı yıkamanız durumunda işlem görmüş yıpranmış saçlarınız, yumuşayacak, boya, röfle, düzleştirici gibi saç üzerindeki zararlı uygulamaların etkilerini en aza indirecektir.

Baobab yağının kullanımı hakkındaki yazımız burada bitiyor, siz de değerli görüş soru ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilir, yazımızı daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaşım yaptığınız için teşekkür ederiz.

0 yorum:

Yorum Gönder